Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Paczki z e-zakupami potanieją

02 września 2015 | Ekonomia
Firmy kurierskie biją się o rynek e-zakupów. gra idzie o wielkie pieniądze.
źródło: Rzeczpospolita
Firmy kurierskie biją się o rynek e-zakupów. gra idzie o wielkie pieniądze.

Poczta Polska atakuje. Wyszła właśnie z nową ofertą dla e-handlu, która ma odebrać internetowych klientów InPostowi. Czy to początek wojny cenowej?

Michał duszczyk

Bitwa firm kurierskich o wart nawet 37 mld zł polski rynek e-commerce nabiera rozpędu. Do gry włączyła się właśnie Poczta Polska (PP), która 1 września ruszyła z nową ofertą dla sprzedających towary przez internet. W ramach specjalnych pakietów proponuje przesyłki wraz z opakowaniem i polisą, i to o kilka procent taniej od najtańszej oferty konkurencji. Daje też sprzedającym gwarancję doręczenia w ciągu trzech dni roboczych, a także bezpłatny zwrot.

Poczta nie ukrywa, że w ten sposób chce odebrać klientów największemu rywalowi, InPostowi. Celuje bowiem w handlujących na Allegro, a właśnie współpraca z tym największym serwisem aukcyjnym jest motorem napędowym wyników InPostu.

Walka o Allegro

Firmy kurierskie z zazdrością patrzą na kooperację InPostu z Allegro. I trudno się dziwić. Adrian Kowollik, partner w firmie analitycznej East Value Research, szacuje, że InPost miesięcznie dostarcza dla Allegro 210–250 tys. przesyłek. – To wynik pięciokrotnie lepszy niż spółka generowała jeszcze w grudniu – wyjaśnia. Jak zaznacza, usługi InPostu wykorzystywane są już w co dziesiątej transakcji w tym portalu. Według...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10233

Wydanie: 10233

Spis treści
Zamów abonament