Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

02 września 2015 | Ekonomia

Finanse

∑ Senat w środę zajmie się ustawą frankową. Głosowania nad poprawkami można się spodziewać w czwartek wieczorem, ale jego wyniki nie powinny być niespodzianką.

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych rekomenduje przyjęcie poprawek przywracających podział kosztów wynikających z przewalutowania po połowie między bank i klienta oraz rozłożenie całej operacji w czasie w zależności od LtV (relacja zadłużenia do wartości nieruchomości). To oznacza powrót do pierwotnych propozycji zawartych w projekcie ustawy złożonym przez Platformę Obywatelską.

—krześ

Górnictwo

∑ Brytyjski nadzór finansowy zatwierdził prospekt emisyjny Prairie Mining. Dokument został notyfikowany w Komisji Nadzoru Finansowego w Polsce. Tym samym australijska firma poszukiwawcza dostała zielone światło do wejścia na giełdy w Londynie i w Warszawie. Debiut na warszawskiej giełdzie nastąpi w najbliższych dniach. Australijczycy chcą wybudować w Polsce nowoczesną kopalnię węgla kamiennego za 2,5 mld zł. Zakład ma powstać tuż obok kopalni Bogdanka na Lubelszczyźnie.

—box

Telekomunikacja

∑ 1 września, 101. dnia aukcji częstotliwości radiowych 800 i 2600 MHz (tzw. aukcji LTE) zorganizowanej przez Urząd...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10233

Wydanie: 10233

Spis treści
Zamów abonament