Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Umorzenie nienależnych świadczeń tylko na wniosek

09 lutego 2016 | Administracja | Aleksandra Tarka

Wnioskodawca powinien skonkretyzować, z jakich uprawnień zawartych w ustawie o świadczeniach rodzinnych chce skorzystać: czy ze wszystkich, czy z kilku, czy tylko z jednego.

Czego dotyczył spór

W maju 2015 roku mieszkanka gminy wystąpiła z prośbą o odroczenie terminu spłaty ponad 4 tys. zł nienależnie pobranych świadczeń albo o ich umorzenie. Swój wniosek umotywowała trudną sytuacją finansową i chorobą dzieci.

Marszałek województwa odmówił jej odroczenia terminu spłaty i umorzenia nienależnie pobranych świadczeń. Uznał, że wnioskodawczyni i jej rodzina nie są w trudnej sytuacji finansowej. Z kwestionariusza wywiadu środowiskowego wynika bowiem, że miesięczny dochód rodziny wyniósł prawie 10 tys. złotych. Daje to kwotę 1949,87 złotych na osobę w rodzinie – przy miesięcznych stałych wydatkach rodziny w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10365

Wydanie: 10365

Spis treści
Zamów abonament