Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Węglokoks chciałby wchłonąć kopalnie KHW

09 lutego 2016 | Ekonomia
Plan naprawczy
źródło: Rzeczpospolita
Plan naprawczy

Do przejęcia Katowickiego Holdingu Węglowego wcześniej zgłosiła się Enea. Nie brakuje też chętnych na zakup kopalni Makoszowy.

Jak dotąd to poznańska Enea była jedyną firmą zainteresowaną przejęciem państwowego Katowickiego Holdingu Węglowego. W ostatnim czasie do rywalizacji przystąpiła jednak inna kontrolowana przez Skarb Państwa spółka – Węglokoks – dowiedziała się „Rzeczpospolita" z dwóch niezależnych źródeł. Problem w tym, że Węglokoks jest już zaangażowany w ratowanie Kompanii Węglowej. – W resorcie energii mają poważne wątpliwości, czy spółka ta udźwignęłaby finansowo przejęcie KHW – mówi jeden z naszych informatorów.

Zapytaliśmy przedstawicieli katowickiej firmy, jak chcą pozyskać pieniądze na taką transakcję. – Na ten moment nie zostały podjęte żadne decyzje w tym temacie – odpowiedziała Marzena Mrozik, rzeczniczka Węglokoksu. Spółka ta przez lata zajmowała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10365

Wydanie: 10365

Spis treści
Zamów abonament