Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Eksport odzieży jeszcze wzrośnie

09 lutego 2016 | Ekonomia
Odzież i tekstylia to jedna z polskich specjalności eksportowych. Największymi odbiorcami naszych produktów z tej branży są Niemcy, Holandia i Austria.
źródło: Bloomberg
Odzież i tekstylia to jedna z polskich specjalności eksportowych. Największymi odbiorcami naszych produktów z tej branży są Niemcy, Holandia i Austria.
źródło: Rzeczpospolita

Polscy producenci będą mogli wykorzystać wsparcie z funduszy unijnych, jeśli postawią na innowacyjność.

Adam woźniak

Polski eksport materiałów i wyrobów włókienniczych szybko rośnie. Po pierwszych trzech kwartałach 2015 r. wartość zagranicznej sprzedaży odzieży i tekstyliów przekraczała 4,62 mld euro. To o 15,2 proc. więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Po dziesięciu miesiącach eksport wyniósł 5,24 mld euro, a tempo wzrostu zwiększyło się w ujęciu rocznym do 15,4 proc. I choć import branży był w tym czasie większy o blisko 2 mld euro, to jego dynamika była już słabsza – 11,3 proc.

Odzież i tekstylia to jedna z polskich specjalności eksportowych. W przypadku tekstyliów przeszło połowa produkcji trafia za granicę. W odzieży – prawie połowa.

Eksport rośnie przede wszystkim za sprawą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10365

Wydanie: 10365

Spis treści
Zamów abonament