Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowa policja pracy do walki ze zleceniami

09 lutego 2016 | Prawo | Mateusz Rzemek

Państwowa Inspekcja Pracy alarmuje, że firmy częściej nadużywają kontraktów cywilnoprawnych, i rekomenduje radykalne zmiany w przepisach.

We wtorek Roman Giedrojć, nowy główny inspektor pracy, przedstawi sejmowej Radzie Ochrony Pracy raport dotyczący nadużywania kontraktów cywilnoprawnych i zatrudnienia w szarej strefie.

Potrzebne nowe przepisy

Raport zawiera bardzo ważne dla przedsiębiorców postulaty. PIP zwraca bowiem uwagę, że zjawisko omijania przez przedsiębiorców prawa pracy z roku na rok narasta, co wymaga poważniejszych zmian w przepisach.

Rozwiązaniem ma być uchwalenie nowej ustawy o zwalczaniu nielegalnego zatrudnienia, w której miałyby się znaleźć narzędzia do walki z szarą strefą i nadużywaniem przez pracodawców kontraktów cywilnoprawnych. Wykonaniem tych zadań mogłaby się zająć Państwowa Inspekcja Pracy albo nowa służba o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10365

Wydanie: 10365

Spis treści
Zamów abonament