Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla wszystkich takie same zadania

09 lutego 2016 | Prawo | Agata Łukaszewicz
źródło: Rzeczpospolita

By zdać egzamin zawodowy, trzeba otrzymać z każdej z pięciu części pozytywną ocenę.

W połowie marca (od 15 do 18) odbędzie się egzamin zawodowy dla adwokatów i radców prawnych. W ciągu czterech dni kandydaci do korporacji napiszą pięć egzaminów. Wraz z Wydawnictwem CH Beck pomagamy się do niego przygotować. Dziś publikujemy dalszy ciąg materiałów do ćwiczeń z prawa cywilnego.

Kazus dotyczący umowy sprzedaży

Pozwem z 22 października 2008 r. Beata Nowakowska wniosła o unieważnienie umowy sprzedaży przy ul. Siennej 17 w Legionowie zawartej w jej imieniu przez pozwaną Renatę Janiszewską.

Pozwana wniosła o oddalenie powództwa. W dniu 24 listopada 2009 r. pozwana wniosła pozew wzajemny o ustalenie, że powódka wzajemna, tj. Renata Janiszewska, jest współwłaścicielem w udziale wynoszącym 1/2 części nieruchomości znajdującej się przy ul. Siennej 17 w Legionowie.

Powódka wniosła o oddalenie powództw wzajemnego.

Wyrokiem z 30 października 2013 r. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w punkcie I. oddalił powództwo główne, zasądził od powódki na rzecz pozwanej kwotę 7217 zł tytułem zwrotu kosztów procesu oraz obciążył Skarb Państwa nieopłaconymi kosztami sądowymi. W punkcie II. Sąd Okręgowy ustalił, że Renata Janiszewska jest współwłaścicielem w udziale 1/2 nieruchomości wskazanej w pozwie wzajemnym, zasądził od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10365

Wydanie: 10365

Spis treści
Zamów abonament