Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najbardziej perspektywiczne start-upy

09 lutego 2016 | Ekonomia
Laureaci konkursu „Orzeł innowacji – Start-Up!
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Laureaci konkursu „Orzeł innowacji – Start-Up!" – przedstawiciele firm: Social WiFi, EasySolar, Sher.ly, Carbon Workshop, GeniCore
Marcin Rosiński, prezes GeniCore, odebrał nagrodę dla najlepszego start-upu
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Marcin Rosiński, prezes GeniCore, odebrał nagrodę dla najlepszego start-upu

„Rzeczpospolita" nagrodziła najlepsze polskie młode innowacyjne firmy. Zwyciężyła spółka GeniCore.

michał duszczyk

Nowatorska technologia spiekania materiałów kompozytowych, mobilna aplikacja umożliwiająca samodzielne projektowanie systemów fotowoltaicznych czy rozwiązanie pozwalające wykorzystywać Wi-Fi do analityki i marketingu – to tylko część z projektów wdrażanych przez polskie start-upy, które zdobyły uznanie jury konkursu „Orzeł innowacji".

W ubiegłym tygodniu na uroczystej gali wyróżniono finalistów. Kampania reklamowa o wartości 250 tys. zł na łamach dzienników „Rzeczpospolita" i „Parkiet", a także magazynu „Bloomberg Businessweek Polska" i miesięcznika „Sukces" oraz pakiet specjalistycznych szkoleń – taką nagrodę odebrał GeniCore, technologiczna spółka, która wygrał przeznaczoną dla start-upów edycję „Orła innowacji".

Być stolicą start-upów

Rywalizacja między start-upami była niezwykle wyrównana. – Wysoki poziom projektów zgłoszonych do konkursu potwierdził duży potencjał innowacyjności polskich start-upów – przyznaje Filip Thon, prezes RWE Polska zasiadający w jury konkursu.

Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium, drugiego z partnerów konkursu, przekonuje, że Polska ma unikalną możliwość odegrania ważnej roli na europejskim rynku start-upów. – Nie będzie to jednak proste zadanie, ponieważ w Europie jest kilka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10365

Wydanie: 10365

Spis treści
Zamów abonament