Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

MBDA: francuski sposób na iskandery Putina

09 lutego 2016 | Ekonomia
NCM, skrzydlata rakieta, będzie przystosowana do odpalania także z okrętów podwodnych
źródło: materiały prasowe
NCM, skrzydlata rakieta, będzie przystosowana do odpalania także z okrętów podwodnych

Laboratoria Europejskiego Domu Rakietowego na przedmieściach Paryża chronią szczelnie elektroniczne zapory. Mysz się nie prześlizgnie.

zbigniew Lentowicz z Paryża

Do centrum testowego rakiet – serca paryskiej zbrojowni – ma dostęp tylko wyznaczony personel. Dziś wyjątkowo specjalną śluzę oddzielającą świat od integrowanych właśnie m.in. pocisków Scalp i najnowszych wersji przeciwlotniczych rakiet z rodziny Aster 30 firma otwiera przed polskimi dziennikarzami.

Pociski Scalp to potęga zweryfikowana w ostatnich konfliktach. Ponadpięciometrowa rakieta powstała po pierwszej wojnie w Zatoce, kiedy po stracie kilku myśliwców koalicji okazało się, że potrzebna jest precyzyjna broń do niszczenia strategicznych, naziemnych celów, bez narażania pilotów.

Szybko udało się stworzyć pocisk manewrujący naprowadzany dzięki GPS i porównywaniu profilu powierzchni ziemi z mapą cyfrową trasy zakodowaną w komputerze. Tuż przed uderzeniem głowica pocisku dzięki kamerze termowizyjnej o wysokiej rozdzielczości identyfikuje cel, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10365

Wydanie: 10365

Spis treści
Zamów abonament