Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dwie formy działalności pod jednym adresem. Ile kas fiskalnych?

18 maja 2016 | Ekspert księgowego | Marcin Szymankiewicz

Lekarz prowadzący w jednym miejscu i na swoje nazwisko prywatną praktykę oraz podmiot leczniczy nie musi rejestrować obrotu odrębnie dla każdej z tych form udzielania świadczeń.

Marcin Szymankiewicz

Czytelnik (lekarz) prowadzi prywatną praktykę lekarską. Sprzedaż usług ewidencjonuje na kasie fiskalnej. Dodatkowo 10 maja 2016 r. zarejestrował NZOZ (podmiot leczniczy), w którym zatrudnia lekarzy. NZOZ i prywatna praktyka lekarska są formami prowadzenia działalności gospodarczej przez lekarza. Obie są prowadzone na jego nazwisko i pod tym samym adresem. Obie formy działalności leczniczej (prowadzenie podmiotu leczniczego oraz wykonywanie działalności leczniczej) prowadzone są w ramach jednego wpisu w CEIDG, w którym ujawniona jest jednolita firma przedsiębiorstwa lekarza.

W prywatnej praktyce lekarskiej usługi są świadczone m.in. na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Na rzecz takich osób mają być także świadczone usługi medyczne przez prowadzony przez lekarza NZOZ.

W opinii lekarza prowadzenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10448

Wydanie: 10448

Spis treści
Zamów abonament