Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Demografia będzie teraz sprzyjać pracownikom

18 maja 2016 | Ekonomia
Malejące bezrobocie zwiększa optymizm Polaków
źródło: Rzeczpospolita
Malejące bezrobocie zwiększa optymizm Polaków

Starzenie się społeczeństw państw Unii Europejskiej, w tym Polski, zwiększa szanse na dłuższe utrzymywanie się rynku pracownika.

Najnowsze badania opinii polskich pracowników dowodzą, że coraz pewniej czują się na rynku pracy. Maleje odsetek osób, które obawiają się jej utraty. Jednocześnie rośnie odsetek przekonanych, że szybko znajdą nowe zajęcie. W wiosennym Barometrze Rynku Pracy Work Service niemal czterech na dziesięciu Polaków (o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej) oceniło, że nowe zajęcie znajdą w miesiąc, a co piąty liczył, że zrobi to w tydzień.

Optymizm zwiększają kolejne dane o bezrobociu, które według Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmniejszyło się w kwietniu do 9,6 proc. Zdaniem ekspertów rynku pracy, następne miesiące powinny przynieść dalszy spadek (poniżej 9 proc.), a wraz z nim wzmocnienie pozycji pracowników. – W miarę jak odsetek osób pozostających bez pracy będzie się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10448

Wydanie: 10448

Spis treści
Zamów abonament