Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowoczesna gospodarka zatrudnia wolniej

18 maja 2016 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Prężne, innowacyjne spółki, które przez kilka ostatnich kwartałów przyspieszały ze wzrostem liczby pracowników, z początkiem roku dostały zadyszki. Czekają na nowy impuls do rozwoju.

Anita Błaszczak

Liczba pracowników sektora tzw. nowoczesnej gospodarki wzrosła I kwartale o 3,9 proc., licząc rok do roku. To nadal o dwie trzecie więcej niż w całej gospodarce, ale tempo wzrostu zatrudnienia było najsłabsze od połowy 2014 r. – wynika z najnowszego raportu firmy ADP Polska, czołowego gracza na rynku outsourcingu płacowo-kadrowego. Kwartalne raporty firma przygotowuje na podstawie danych z ponad 130 firm – swoich klientów. To przedsiębiorstwa, które łącznie zatrudniają ponad 100 tys. osób, dużo eksportują, są innowacyjne i korzystają z nowych technologii. Dlatego eksperci ADP Polska zaliczają je do sektora nowoczesnej gospodarki.

Konkurencja o talenty

W I kwartale 2016 r. wzrost zatrudnienia ponownie napędzał tam sektor produkcyjny, który zanotował jeden z najlepszych wyników w kilkuletniej historii badania. Liczba pracowników...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10448

Wydanie: 10448

Spis treści
Zamów abonament