Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PiS wybrał strategiczną kontynuację

18 maja 2016 | Rzecz o polityce | Andrzej Talaga
źródło: Fotorzepa

Werbalna burza przetaczająca się nad stronami polskiego sporu ideowego zaciemnia ocenę półrocza rządów PiS także w zakresie budowania siły geopolitycznej Polski. Kiedy jednak obserwator odrzuci potoki słów i obelg, wyłania się obraz w miarę stabilnej kontynuacji.

Pozycję strategiczną państwa wyznaczają warunki zewnętrzne oraz to, jak ono sobie z nimi radzi. W najgłośniejszych sprawach dotyczących geopolityki i bezpieczeństwa (co się z sobą ściśle wiąże), a więc stosunku do uchodźców i narzucania kwot przez UE, wzmocnienia wschodniej flanki NATO, zacieśnienia współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, blokowania na forum Unii budowy gazociągu Nord Stream 2, relacji z Rosją oraz utrzymania sankcji wobec Moskwy – rząd PiS wszedł w buty poprzedniej koalicji i jej działania kontynuuje....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10448

Wydanie: 10448

Spis treści
Zamów abonament