Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracownik nie powinien się afiszować na Facebooku

16 czerwca 2016 | Prawo | Mateusz Rzemek

Publikowanie zdjęć z marszów opozycji może zaszkodzić w pracy, szczególnie jeśli pracodawca chce zachować apolityczny wizerunek.

Polityczne podziały w społeczeństwie zaczynają się odbijać także na atmosferze w niejednej firmie czy urzędzie. Ostatnio jeden z urzędników zatrudnionych w administracji publicznej musiał się bronić przed natychmiastowym zwolnieniem z pracy po tym, jak wyraził swoje polityczne poglądy na Facebooku. Inny przykład: firma od lat startująca w przetargach na zamówienia administracji publicznej wprowadziła u siebie nowy regulamin zakazujący pracownikom wyrażania ich poglądów na portalach społecznościowych. Przedsiębiorca chce zachować apolityczność firmy, by nie stracić ważnych dla firmy klientów z administracji publicznej.

Zlikwidować powiązania

– Portale jak Facebook odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. Nie można się dziwić przedsiębiorcom, że chcą zachować...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10472

Wydanie: 10472

Spis treści
Zamów abonament