Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na dole most, na górze most

24 czerwca 2016 | Życie Dolnego Śląska | Janina Blikowska

Dwie nowe przeprawy przez Bystrzycę i Ślęzę powstają we Wrocławiu, a w planach są kolejne dwie przez Odrę i Oławę w ramach „Alei Wielkiej Wyspy". Inwestorem wszystkich jest miasto.

Trwa budowa mostu nad rzeką Bystrzycą. Ta przeprawa jest fragmentem obwodnicy Leśnicy i powstaje nad znajdującym się w tym miejscu mostem Ratyńskim. Nowy most będzie miał siedem podpór, ponad 300 metrów długości i 16 metrów szerokości.

Budowa obwodnicy ruszyła jesienią, a samego mostu w marcu tego roku. Trudności związane z taką budową są standardowe. - Stary most Ratyński robót nie ułatwia, ale nie jest jakąś szczególną komplikacją na tym etapie budowy, problem był na etapie projektowania, kiedy trzeba wymyślić takie technologie i tak zaplanować roboty, by nie przeszkadzać i nie zagrażać istniejącej przeprawie – tłumaczy Marek Szempliński rzecznik Wrocławskich Inwestycji,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10479

Wydanie: 10479

Spis treści
Zamów abonament