Wrocław działa jak magnes
Nie ma mowy, żeby zdobyć rezerwację w hotelach podczas letniego weekendu. To efekt przyznania Wrocławiowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016
Ile jest wydarzeń, jakie są najważniejsze? Czy gdzieś jest dostępne kalendarium? — Jest, ale tylko dla imprez najważniejszych. Bo za dużo się dzieje — przyznaje Arkadiusz Forester, rzecznik Europejskiej Stolicy Kultury 2016 (ESK 2016).
Warto było walczyć o przyznanie miastu miana Europejskiej Stolicy Kultury, którą Wrocław uzyskał razem z hiszpańskim San Sebstian. Chociaż do życia w mieście, które nagle stało się potężną atrakcją turystyczną, trzeba się przyzwyczaić.
Na wrocławskim rynku w weekendy słychać wszystkie europejskie języki. Przyjeżdżają turyści z całej Europy — od Białorusi i Ukrainy, po Hiszpanię i Portugalię. Słychać też koreański i japoński — to efekt promocyjnej kampanii Wrocławia w Tokio. Azjaci już nie przyjeżdżają do Europy, żeby zobaczyć to, co wszyscy widzieli — Wieżę Eiffla, Big Bena w Londynie i Schody Hiszpańskie w Rzymie. Chcą czegoś nowego. A Wrocław stał się właśnie taką nowością.
Najpopularniejszy wśród praktyków przewodnik „Lonely Planet" przyznał w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta