Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lekarze i pielęgniarki chcą zarabiać więcej

24 czerwca 2016 | Prawo | Mateusz Rzemek

Pracownicy medyczni krytykują propozycję ministra zdrowia minimalnych stawek ich pensji. Domagają się podwyżek teraz, a nie za pięć lat.

Konkretne stawki padły na posiedzeniu zespołu ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego. W myśl propozycji Konstantego Radziwiłła, ministra zdrowia, lekarz specjalista miałby zarabiać co najmniej 4800 zł brutto, lekarz z pierwszym stopniem specjalizacji 4400 zł, a lekarz bez specjalizacji, w tym rezydent, 3980 zł. Z kolei pielęgniarki z tytułem magistra miałyby zarabiać co najmniej 3216 zł brutto miesięcznie, a te bez specjalizacji i położne – 2400 zł.

Odroczenie do 2022 r.

Choć Ministerstwo Zdrowia nazywa ten projekt materiałem roboczym, ma on wejść w życie już 1 stycznia 2017 r. Co ważne, podwyżki w pełnej kwocie pracownicy medyczni mają zobaczyć dopiero za pięć lat – w 2022 r. Do tego czasu minimalne pensje mają być podwyższane stopniowo.

Przedstawiciele pracodawców i niektórych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10479

Wydanie: 10479

Spis treści
Zamów abonament