Miasta walczą o centra usług dla biznesu
Polska jest tak samo atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów jak pięć czy dziesięć lat temu - mówi Jacek S. Levernes, prezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych.
Rz: Czy rynek biur w Krakowie lub we Wrocławiu rozwinąłby się tak dobrze, gdyby nie usługi dla biznesu?
Jacek S. Levernes, prezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL): Na pewno nie. Zdecydowana większość powierzchni biurowych klasy premium jest zagospodarowana na potrzeby firm sektora usług dla biznesu. Dzieje się tak we wszystkich większych ośrodkach. Wyjątek stanowi jeszcze Warszawa. W skali całego kraju wkład naszej branży w rozwój rynku nieruchomości komercyjnych jest niebagatelny.
Które miasto – i dlaczego – jest dziś najchętniej wybierane przez firmy szukające powierzchni biurowej?
Trudno stwierdzić, by było jedno takie miasto. Rywalizacja toczy się między kilkoma głównymi ośrodkami. Są to: Kraków, Warszawa, Wrocław, Łódź, Trójmiasto i Poznań.
Sama dostępność biur już nie determinuje kierunku, w jakim inwestorzy spojrzą w pierwszej kolejności. Kluczem do wyboru takiej, a nie innej lokalizacji jest dostęp do tego, co w usługach dla biznesu najważniejsze – doskonale przygotowanych kadr....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta