Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

TAX FREE z ograniczeniem ilościowym

27 czerwca 2016 | Podatki | Lidia Rubińska

Przepisy uzależniają zwrot VAT dla podróżnych od liczby i częstotliwości ich zakupów, a więc nie może to być sprzedaż w celach handlowych.

Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji sprzętu gospodarstwa domowego. Spółka zamierza zwracać VAT podróżnym na podstawie przedstawionych przez nich dokumentów potwierdzających wywóz towaru poza terytorium UE, poświadczonych przez urząd celny. Nabywcami towarów będą zwykle obywatele Białorusi. Czy w ramach procedury TAX FREE można wywozić towary w celach handlowych i czy istnieje ograniczenie ilościowe wywozu towaru w bagażu osobistym? – pyta czytelnik.

Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy o VAT procedura zwrotu VAT podróżnym umożliwia osobom fizycznym niemającym stałego miejsca zamieszkania w Unii Europejskiej zwrot podatku zapłaconego przy nabyciu towarów na terytorium Polski, które w stanie nienaruszonym zostały wywiezione przez te osoby poza terytorium Unii Europejskiej w bagażu osobistym. Z przepisu tego wynika, że procedura TAX FREE to system zwrotu podatku od towarów i usług podróżnym mieszkającym w innym kraju niż kraj należący do UE pod warunkiem, że kupią oni towar w Polsce i wywiozą go za granicę w stanie nienaruszonym w bagażu osobistym.

Dla systemu zwrotu VAT podróżnym organy skarbowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10481

Wydanie: 10481

Spis treści
Zamów abonament