Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy susz tytoniowy jest opodatkowany akcyzą

27 czerwca 2016 | Podatki | Marta Kolbusz-Nowak
Marta Kolbusz-Nowak, Project Menedżer w Zespole Podatków Pośrednich EY
źródło: materiały prasowe
Marta Kolbusz-Nowak, Project Menedżer w Zespole Podatków Pośrednich EY

Sprzedaż nieprzetworzonych i niesfermentowanych całych liści tytoniu o orientacyjnej wilgotności większej niż 25 proc., które nie nadawały się do palenia i były niepocięte, nie podlegała obowiązkowi zapłaty podatku akcyzowego.

Takie stanowisko zajęła Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji z 4 maja 2016 r. (IBPP4/4513-82/16/BP).

Wnioskodawca chciał udostępnić klientom maszyny do cięcia papieru w punktach hurtowej sprzedaży liści tytoniu. Dzięki temu klienci mogli samodzielnie zmielić zakupione u podatnika liście tytoniu. Wnioskodawca sprzedawał liście nienadające się do palenia, bo ich orientacyjny poziom zawilgocenia wynosił co najmniej 25 proc. Ponadto, liście były pakowane w technologii MAP, która ma na celu utrzymanie ich poziomu wilgotności. Wnioskodawca nie wykonywał żadnych czynności, które miałyby na celu przekształcanie wilgotnych i nieprzetworzonych liści tytoniu w wyrób tytoniowy lub wyrób przemysłowy przeznaczony do sprzedaży detalicznej.

We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej podatnik zapytał, czy od sprzedaży całych, wilgotnych, niebędących nigdy wyrobem tytoniowym, nieprzetworzonych niepociętych i niesfermentowanych liści tytoniu, o orientacyjnym stopniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10481

Wydanie: 10481

Spis treści
Zamów abonament