Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internetowe wymuszenia

27 czerwca 2016 | Ekonomia
Bezpieczeństwo informatyczne staje się dla firm coraz ważniejsze
źródło: Rzeczpospolita
Bezpieczeństwo informatyczne staje się dla firm coraz ważniejsze

Złośliwe programy typu ransomware to coraz powszechniejszy typ zagrożeń. Jak można się przed nimi bronić?

MATERIAŁ POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ DAGMA

Aż o 38 proc. wzrosła na świecie rok do roku liczba przypadków naruszania bezpieczeństwa informacji. W naszym kraju ten odsetek jest jeszcze wyższy i wynosi 46 proc. – podaje PwC. Cyberatak z reguły pociąga za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Incydenty związane z ujawnieniem lub modyfikacją danych często przekładają się na straty finansowe, utratę klientów i reputacji firmy lub nawet sądowe spory. W ostatnim czasie bardzo popularne jest zagrożenie typu ransomware (z ang. „ransom" znaczy okup), czyli rodzaj oprogramowania wnikającego do wnętrza komputera i szyfrującego dane użytkownika. Zaraz po zaszyfrowaniu plików, w zamian za pieniądze, oferowane jest odblokowanie dostępu do danych.

Bezpieczna poczta

Czy można się przed takim niepożądanym „gościem" obronić? Przede wszystkim trzeba zachować czujność i zwracać uwagę na to, jak wyglądają przychodzące do nas maile – bo tą właśnie drogą ransomware przedostaje się na komputery najczęściej. Jeśli wiadomości pochodzą od nieznanego nadawcy, a dodatkowo zawierają błędy językowe, to warto się zastanowić, czy na pewno chcemy tę wiadomość...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10481

Wydanie: 10481

Spis treści
Zamów abonament