Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe rynki na magazynowej mapie Polski

27 czerwca 2016 | Nieruchomości | gb

W całym kraju jest już ponad 10 mln mkw. powierzchni magazynowych. Nie brakuje najemców, więc deweloperzy rozpoczynają nowe projekty.

Popyt na powierzchnie magazynowe utrzymuje się na wysokim poziomie. W pierwszym kwartale 2016 r. zawarto transakcje na 637 tys. mkw., co oznacza wzrost o ok. 8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku – wynika z danych firmy Cushman & Wakefield.

Największą popularnością wśród najemców cieszyły się w I kwartale roku duże rynki magazynowe: Górny Śląsk (144 tys. mkw. wynajętej powierzchni) i okolice Warszawy (140 tys. mkw.). Najemcy byli aktywni również w Polsce centralnej (85 tys. mkw.), w okolicach Poznania (76 tys. mkw.) i Wrocławia (71 tys. mkw.) – podaje C&W.

Nowe rynki przyciągają

Także na mniejszych rynkach regionalnych interesy idą nieźle. Aktywność deweloperów rośnie w tzw. regionach wschodzących. Na magazynowej mapie widać popularność takich miast, jak: Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz czy Szczecin.

– Kondycja sektora nieruchomości magazynowych i przemysłowych jest w dużym stopniu zależna od sytuacji polskiej gospodarki, a ta jest obecnie w dobrej formie. Jeśli zmianie nie ulegną jej fundamenty oraz międzynarodowa sytuacja ekonomiczna, spodziewamy się, że w 2016 roku zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowo-przemysłowej będą rosły – mówi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10481

Wydanie: 10481

Spis treści
Zamów abonament