Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Okres rozliczeniowy nie zeruje doby pracowniczej

15 września 2016 | Praca i ZUS | Marek Rotkiewicz

TRYB

Początek okresu rozliczeniowego nie powoduje ponownego liczenia doby pracowniczej. Różne godziny startu i zakończenia pracy można wprowadzić w układzie zbiorowym lub na wniosek etatowca.

- Pracownik pracuje w systemie równoważnym w trzymiesięcznych okresach rozliczeniowych. Jego pracę planujemy w harmonogramach tworzonych na okresy miesięczne, z ustaleniem pracy potencjalnie w każdym dniu tygodnia. Na 30 września ma przewidzianą pracę od godz. 10 do 20. Czy w harmonogramie na październik można tej osobie ustalić pracę od 8 do 16? Okres rozliczeniowy kończy się 30 września, dlatego przyjmujemy, że od 1 października dobę pracowniczą liczymy od zera. Czy to prawidłowe? – pyta czytelnik.

Nie. Jeśli nie zawarto porozumienia o stosowaniu zmiennych rozkładów czasu pracy albo pracownik nie złożył wniosku o stosowanie do niego takich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10549

Wydanie: 10549

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament