Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oszczędzaj w dolarach, wydawaj w funtach

15 września 2016 | Moje pieniądze
Kursy złota, ropy i podstawowych walut w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
źródło: Rzeczpospolita
Kursy złota, ropy i podstawowych walut w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Inwestycje | Ile mogą kosztować waluty w końcu tego roku – prognozy analityków

Przemysław Sałek

Od kilku lat walutą wywołującą największe emocje wśród Polaków jest frank szwajcarski. Wiele osób spłacających kredyty we frankach codziennie marzy o wielkim osłabieniu tej waluty. Czy są na to szanse w tym roku?

Dużych nadziei na taki scenariusz nie daje Mateusz Adamkiewicz z HFT Brokers. Jego zdaniem na razie nie ma szans na większą przecenę. – Popyt na franka jest tak wysoki, że bank centralny Szwajcarii musi systematycznie interweniować na rynku w celu utrzymania korzystnego kursu walutowego – mówi analityk.

Minimalnie bardziej optymistyczną prognozę dla frankowiczów ma Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers. Uważa, że w średnim terminie zainteresowanie bezpiecznymi aktywami (do jakich należy frank szwajcarski) będzie maleć.

Mateusz Adamkiewicz ocenia, że w końcu roku za franka trzeba będzie zapłacić 3,95 zł. Według Konrada Białasa cena franka wyniesie 3,91 zł.

Tańsze zakupy w Anglii

Po referendum w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nastąpił gwałtowny spadek kursu funta brytyjskiego. Niektórzy uznali, że to dobry moment na „promocyjne" zakupy w brytyjskich sklepach online oraz na wakacyjne wyjazdy do Londynu, Liverpoolu lub Manchesteru. Jednak po okresie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10549

Wydanie: 10549

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament