Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gabinet medycyny estetycznej chroni prawo

15 września 2016 | Praca i ZUS

- Jaki jest zakres odpowiedzialności podmiotów leczniczych i lekarzy w zakresie przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej? Czy mogą być wykonane wszelkie zabiegi, jakich zażyczy sobie pacjent?

Podmiot leczniczy, który wykonuje zabiegi medycyny estetycznej, powinien wiedzieć, dla zachowania bezpieczeństwa prawnego, kiedy ingerencja medyczna jest w zgodzie z przepisami, a kiedy może być uznana za nielegalną. Należy podkreślić, iż warunki legalności zabiegów estetycznych uzależnione są od ich celu.

W przypadku, gdy ich głównym celem jest ratowanie bądź poprawa zdrowia, m.in. przez zniwelowanie niesprawności, usprawnienie, polepszenie funkcjonalności organizmu, stosuje się przepisy ogólne dotyczące wykonywania zabiegów medycznych. A zatem zabieg musi mieć cel leczniczy i zostać wykonany zgodnie z prawem przez lekarza o odpowiednich kwalifikacjach oraz po...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10549

Wydanie: 10549

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament