Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wielkie żniwa monitoringu

15 września 2016 | Ekonomia
Elektroniczne systemy monitoringu coraz częściej zastępują pracowników ochrony.
źródło: 123RF
Elektroniczne systemy monitoringu coraz częściej zastępują pracowników ochrony.
źródło: Rzeczpospolita

Komisja Nadzoru Finansowego przyznała warszawskiej firmie status krajowej instytucji płatniczej. Na wieść o tym jej kurs eksplodował.

O pozytywną decyzję nadzorcy rynku mPay zabiegał od kilku lat. Obecnie jego flagowym produktem jest aplikacja, która umożliwia kupowanie biletów i regulowanie należności za parkowanie przy użyciu smartfona. Decyzja Komisji oznacza, że wachlarz usług świadczonych przez spółkę może być zdecydowanie szerszy. W grę wchodzi przyjmowanie wpłat gotówki i dokonywanie wypłat oraz wykonywanie transakcji płatniczych, w tym transferu pieniędzy.

mPay jest notowany na NewConnect. W środę jego akcje drożały o ponad 30 proc. Inwestorem strategicznym w spółce od 2013 r . jest grupa Lew. Otrzymała ona status krajowej instytucji płatniczej już trzy lata temu. W tym roku pochwaliła się, że jako pierwsza w Polsce instytucja niebankowa zaoferuje klientom karty kredytowe. Wprowadziła też rachunek płatniczy, stanowiący alternatywę dla bankowych ROR. Grupa Lew i mPay podkreślają, że działając razem, będą mogły poszerzać ofertę i skuteczniej rozpychać się na rynku, który dynamicznie rośnie.

Popularyzacja płatności kartami może pomóc w ograniczeniu szarej strefy. Wzrost...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10549

Wydanie: 10549

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament