Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyszukanie operacji nie zawsze jest proste

15 września 2016 | Moje pieniądze
Historię rachunku bankowego sprawdzamy najczęściej w internecie.
źródło: 123 rf
Historię rachunku bankowego sprawdzamy najczęściej w internecie.

Konta bankowe | Za dostęp do historii rachunku sprzed kilku lat z reguły musimy zapłacić

Janina Blikowska

W niektórych bankach klient sam może przejrzeć w internecie czy wydrukować całą historię swojego rachunku. Bywa też tak, że ma dostęp tylko do danych z kilku ostatnich lat. Aby zobaczyć starsze transakcje, musi skontaktować się z bankiem i niejednokrotnie zapłacić za usługę – kilka, a nawet kilkadziesiąt złotych. Nie zawsze da się też samemu przefiltrować dane pod określonym kątem, np. według kwoty transakcji, odbiorcy czy daty otrzymania przelewu.

Od założenia konta

Pełną historię rachunku osobistego można bez problemu zobaczyć w Banku Millennium i Credit Agricole. Jest to także możliwe dla części klientów BGŻ BNP Paribas – dla tych, którzy mają rachunki eBGŻ (posiadacze Pl@net dawnego Fortis Banku mogą sami zobaczyć operacje z ostatnich pięciu lat). Jak informuje Izabela Tworzydło z biura prasowego BGŻ BNP Paribas, wszyscy klienci całą historię mogą sprawdzić w oddziale. Płaci się za każdą wydrukowaną stronę.

W Banku Millennium w serwisie Millenet klient może zajrzeć do historii rachunku od momentu jego założenia. – Wyciągi można pobrać za ostatnie 12 miesięcy, ale korzystając z opcji: historia operacji można przejrzeć także starsze transakcje – tłumaczy Agnieszka Kubajek z biura prasowego banku. Operacje można uporządkować według typu, opisu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10549

Wydanie: 10549

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament