Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyrównanie dochodowości nie podlega opodatkowaniu VAT

26 września 2016 | Podatki | Tomasz Dziadura

Korekta rozliczeń polegająca na wyrównaniu w górę lub w dół zakładanego poziomu dochodowości na sprzedaży przez spółkę produktów zakupionych od podmiotów z grupy, przeprowadzana na podstawie dokumentu księgowego wystawianego przez koordynatora, nie jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług.

Takie stanowisko zajęła Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji z 6 września 2016 (IBPP1/4512-439/16-1/AW).

Wnioskodawcą jest spółka, będąca czynnym podatnikiem VAT, która należy do ogólnoświatowej grupy kapitałowej. Zajmuje się produkcją stali i stopów wysokowydajnych. W ramach grupy wdrożono politykę cen transferowych, której celem jest implementacja w ramach grupy zasad cen transferowych mających zastosowanie do określonych transakcji zgodnych z zasadą ceny rynkowej. Polska spółka jest dystrybutorem produktów grupy na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Nabywa od dostawców nieposiadających stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce produkty, które odsprzedaje kontrahentom na obsługiwanym przez siebie rynku. Koszty zakupów ponoszone przez spółkę traktowane są jako koszty uzyskania przychodów.

Zgodnie z przyjęta polityką cen transferowych, spółka powinna osiągać określony poziom dochodowości na poziomie rynkowym, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10558

Wydanie: 10558

Spis treści
Zamów abonament