Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy rejestrować kontrakty zawierane z państwem

26 września 2016 | Prawo | Marek Domagalski

Finanse PUBLICZNE | W Czechach funkcjonuje rejestr umów z firmami wykorzystującymi środki publiczne. Może Polska powinna pójść śladem sąsiadów?

W lipcu tego roku w Czechach weszła w życie ustawa o rejestrze umów, która ustanawia wymóg rejestracji umów wykorzystujących środki publiczne powyżej 50 tys. koron (tj. ok. 8 tys. zł ) w terminie trzech miesięcy od ich zawarcia. Nie będą rejestrowane umowy ze sfery bezpieczeństwa państwowego.

Wśród polskich prawników zajmujących się prawem gospodarczym nie brak entuzjastów, ale też sceptyków wprowadzenia podobnego rejestru w naszym kraju.

– W świetle rządowych planów wielkich inwestycji państwowych, jak też wsparcia dla przedsiębiorców, warto także w Polsce rozważyć takie rozwiązanie antykorupcyjne. Jest bowiem prostym narzędziem sprzyjającym transparentności wykorzystania środków publicznych – wskazuje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10558

Wydanie: 10558

Spis treści
Zamów abonament