Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czego chcą klienci z różnych miast

26 września 2016 | Nieruchomości

Preferencje nabywców mieszkań na lokalnych rynkach

aneta gawrońska

Mieszkania we wszystkich dużych miastach buduje Atal. Firma niedawno wprowadziła do oferty swój pierwszy projekt w Gdańsku, a do końca roku chce rozpocząć działalność w Poznaniu. Jak zauważa Mateusz Juroszek, wiceprezes Atalu, największy popyt na mieszkania widać na rynkach warszawskim i krakowskim, gdzie lokale sprzedają się na wczesnych etapach budowy. – Rynki te są tak chłonne, że mimo rosnącej podaży będą kluczowe dla największych firm – ocenia Juroszek. – W związku ze zmianami demograficznymi i wewnętrzną migracją popyt utrzyma się na wysokim poziomie przez najbliższe lata.

Kupują więcej metrów

W ocenie wiceszefa Atalu ciekawy jest też rynek wrocławski. – Znacznie różni się od warszawskiego i krakowskiego – mówi. – Jest atrakcyjny dla inwestorów, bo urzędy w porównaniu z innymi miastami działają sprawnie. Nowe inwestycje powstają szybko. To bardzo perspektywiczny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10558

Wydanie: 10558

Spis treści
Zamów abonament