Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie będzie daniny, ale deklaracje nie znikną

26 września 2016 | Prawo | Aleksandra Tarka

Projekt | Będzie zaniechanie poboru podatku od handlu. Przygotowywane w tej sprawie rozporządzenie już w tym tygodniu ma trafić do uzgodnień i konsultacji.

W resorcie finansów trwają gorączkowe prace nad rozwiązaniem problemu tzw. podatku od handlu. Wiemy, jak będzie wyglądało remedium na kłopoty wynikające z decyzji Komisji Europejskiej, która wszczęła postępowanie w sprawie polskiego podatku od handlu i wezwała Polskę do jego zawieszenia.

Prace już trwają

Z informacji uzyskanych w resorcie finansów wynika, że przygotowywany jest projekt rozporządzenia o zaniechaniu poboru daniny. Ministerstwo zapewnia, że będzie on procedowany w możliwie szybkim tempie. Planuje się przekazanie go do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych już na początku tego tygodnia. Eksperci są zgodni: to rozwiązanie doraźne i nie do końca bezpieczne. Ich zdaniem problem należy rozwiązać ustawą.

Jak zauważa Artur Nowak, radca prawny, partner w kancelarii DZP Domański Zakrzewski Palinka, instytucja zaniechania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10558

Wydanie: 10558

Spis treści
Zamów abonament