Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mieszkania studia często trafiają na rynek najmu

26 września 2016 | Nieruchomości

Kuchnia, salon i sypialnia w jednym pomieszczeniu

aneta gawrońska

O rosnącej podaży mieszkań typu studio mówi Marcin Jańczuk, dyrektor z sieciowej agencji Metrohouse. – Takie lokale wpisują się doskonale w strategię deweloperów, którzy starają się budować kompaktowe mieszkania, dbając o wykorzystanie każdego metra powierzchni – wyjaśnia Jańczuk. – Studia znajdziemy więc wszędzie tam, gdzie rozwija się budownictwo deweloperskie, a więc na warszawskiej Białołęce, w Wilanowie, na Bielanach, na Woli. Nieco mniej lokali typu studio jest na osiedlach, gdzie dominuje budownictwo z wielkiej płyty.

Nie dla rodzin z dziećmi

– Swego czasu popyt na studia był bardzo duży. Była to pewna nowość rynkowa, która przyciągała potencjalnych nabywców nowoczesnymi rozwiązaniami, które dotychczas mogli oglądać na zachodzie Europy – opowiada Marcin Jańczuk. – Dziś zainteresowanie takimi mieszkaniami jest umiarkowane. Studia mają swoje plusy i minusy. Nie jest to idealne rozwiązanie ani dla rodzin z dziećmi ani dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10558

Wydanie: 10558

Spis treści
Zamów abonament