Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zagraniczna misja Ordo Iuris

26 września 2016 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Konserwatywny think tank próbuje dotrzeć do zachodnich elit z przesłaniem, że jeśli w Polsce była zagrożona demokracja, to za rządów PO. Jednocześnie chwali zmiany jakie od roku wprowadza gabinet Beaty Szydło.

W piątek do prac w komisji trafił obywatelski projekt zakazujący aborcji. Przygotował go konserwatywny Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, który zaczął zyskiwać rozgłos po przejęciu władzy przez PiS. Zasłynął też w marcu, zgłaszając w Sejmie projekt ustawy ograniczającej prawa gejów i lesbijek, a właśnie rozpoczął kolejne przedsięwzięcie. Chce poprawić międzynarodową opinię o Polsce.

Ofensywa w USA

W tym celu przygotował obszerny raport w języku angielskim „Stan demokracji, praw człowieka i rządów prawa w Polsce". Publikacja liczy ponad 200 stron, a na tylnej okładce poleca ją dwóch amerykańskich profesorów – z uniwersytetu w Cleveland i college'u w Wirginii. Stany Zjednoczone były bowiem pierwszym krajem, do którego w połowie września udali się eksperci Ordo Iuris.

– Odbyliśmy wystąpienie publiczne w waszyngtońskim Institute of World Politics, w którym uczestniczyli m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych i Departamentu Stanu. Zrobiliśmy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10558

Wydanie: 10558

Spis treści
Zamów abonament