Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Naciągnięte firmy zapłacą miliony do ZUS

26 września 2016 | Prawo | Mateusz Rzemek

Wyrok | Ponad 500 oszukanych spółek nie uniknie zapłaty zaległych składek. To przestroga dla innych szukających oszczędności.

Szczyt aktywności firm KUK-EFI, Royal czy Centrum Niderlandzkiego przypadł na 2012 r., gdy kilkuset przedsiębiorców z całego kraju zdecydowało się na przekazanie im swoich pracowników. Oszuści obiecywali przedsiębiorcom zmniejszenie o 40 proc. kosztów zatrudnienia pracowników (obniżka składek ZUS i podatku), bo jak twierdzili, korzystali z różnych zagranicznych funduszy na wspieranie przedsiębiorczości w Polsce. „Rzeczpospolita" właśnie dotarła do uzasadnienia dwóch wyroków Sądu Najwyższego, które dotyczyły tego oszukańczego procederu.

Pozorne umowy

W 2012 r. urzędnicy wrocławskiego oddziału ZUS zajęli się spółką Royal. Okazało się, że nie ma pieniędzy na zapłatę zaległych składek za przejętych pracowników. Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy uznali, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10558

Wydanie: 10558

Spis treści
Zamów abonament