Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Egzamin na aplikacje poszedł lepiej niż rok temu

26 września 2016 | Prawo | Agata Łukaszewicz
Najwięcej komisji egzaminacyjnych było w Halach Expo przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie.
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Najwięcej komisji egzaminacyjnych było w Halach Expo przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie.

Korporacje | Wśród kandydatów na radców prawnych zdało 40, 4 proc. osób. To 6 proc. więcej, niż w ubiegłym roku. U przyszłych adwokatów wynik też się poprawił – 42,3 proc.

W sobotę, 24 września, o godz. 11 odbył się egzamin wstępny na aplikacje prawnicze: adwokacką i radcowską. W sumie przystąpiło do niego 7519 osób (w tym na aplikację adwokacką – 2980 osób, a na aplikację radcowską – 4420 osób).

Kandydaci do korporacji mieli do rozwiązania test (taki sam dla obu zawodów) – 150 pytań. Czas na rozwiązanie dwie godziny. Do zdania egzaminu wystarczyło prawidłowo odpowiedzieć na 100 pytań. W samej tylko Warszawie egzamin odbywał się w kilku miejscach. Najwięcej komisji pracowało w Halach Expo przy ul. Prądzyńskiego. Tuż po 9 pojawili się pierwsi kandydaci. Ostatnie powtórki, kodeksy w rękach, testy rozłożone na schodach. Potem rejestracja, oddanie rzeczy do szatni i wejście na salę. W holu hali zapanowała cisza. Kilkadziesiąt osób oczekujących na kandydatów nerwowo spogląda na zegarek. Po niespełna dwóch godzinach wychodzą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10558

Wydanie: 10558

Spis treści
Zamów abonament