Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Deweloperzy czekają na sygnał do obniżek cen?

26 września 2016 | Nieruchomości

Do czego doprowadzi rekordowa podaż mieszkań

aneta gawrońska

Ponad 64 tys. nowych mieszkań jest do kupienia tylko na ośmiu rynkach (Katowice, Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto i Wrocław). Gotowych jest 14,5 tys. lokali – podaje redNet Property Group. Deweloperzy nie zwalniają tempa i wprowadzają na rynek kolejne inwestycje. W sierpniu firmy dostały pozwolenia na budowę 9,7 tys. mieszkań. – To o 33,2 proc. więcej niż przed rokiem i najwięcej od 2008 roku – podaje Bartosz Turek, analityk Lion's Banku. Czy rekordowa podaż doprowadzi do ostrej walki? Czy firmy, które przed końcem roku chcą sprzedać jak najwięcej, zdecydują się na masowe przeceny?

Klient nasz pan

– Czekamy, kto pierwszy obniży ceny – mówi nieoficjalnie jeden z deweloperów. – Oferta jest ogromna, a mieszkania są kupowane głównie za gotówkę. Klienci gotówkowi są bardzo wymagający, bo wiedzą, że dyktują warunki. To źródło finansowania kiedyś jednak wyschnie. A o kredyt hipoteczny nie jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10558

Wydanie: 10558

Spis treści
Zamów abonament