Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zyskowny flirt z analizą danych

20 lutego 2017 | Dobra Firma
Dariusz Olejnik z zarządu ZYX Target podkreśla, że wysokiej jakości bazy danych są szczególnie pomocne w branży windykacyjnej.
źródło: Rzeczpospolita
Dariusz Olejnik z zarządu ZYX Target podkreśla, że wysokiej jakości bazy danych są szczególnie pomocne w branży windykacyjnej.

Początkowo ZYX Target działało jako firma stricte marketingowa, jednak szybko zauważyło, że warto skręcić w kierunku Big Data.

katarzyna kucharczyk

ZYX Target wystartowało dwa lata temu jako firma zajmująca się promocjami i tworzeniem strategii marketingowych w sieci. – Zbieranie danych towarzyszyło zespołowi od zawsze, natomiast kluczowa była ich analiza i tu właśnie powstał pomysł rozszerzenia działalności o usługę skiptracingu (poszukiwanie dłużników – red.) oraz wywiadu gospodarczego – mówi zarządzający spółką Dariusz Olejnik.

Cyberdetektywi w akcji

Cześć kadry ZYX Target wywodzi się z biznesu windykacyjnego, dlatego naturalnym krokiem w rozwoju firmy było stworzenie typowego BPO dla windykacji.

– To na tyle przychodowy biznes, że pozwala na opłacenie bieżącej działalności, a jednocześnie na badania i rozwój – podkreśla Olejnik. Firma właśnie pracuje nad technologicznym wsparciem dla jej cyberdetektywów. Chce zwiększyć ich wydajność nawet pięciokrotnie, a przy okazji polepszyć jakość danych oraz usprawnić procesy raportowania do klientów. Statystycznie tylko co trzecia osoba uchylająca się od spłaty zobowiązań potrafi umiejętnie ukrywać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10680

Wydanie: 10680

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament