Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szlachetność wciąż jest normą

20 lutego 2017 | Sport | Krzysztof Rawa
Uroczystość w PKOl. Od lewej:  Adam Krzesiński – sekretarz generalny PKOl, prof. Kajetan Hądzelek – członek honorowy Międzynarodowego Komitetu Fair Play, prof. Szymon Krasicki, prof. Halina Zdebska-Biziewska – przewodnicząca Klubu Fair Play PKOl,  dr Jerzy Królicki, Wiesław Ziemianin, Daria Leba – laureatka Dyplomu Fair Play, Tomasz Kwiecień – prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (odebrał wyróżnienie dla Józefa Zapędzkiego), Marian Więckowski, red. Tadeusz Olszański i Antoni Zajkowski.
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Rzeczpospolita
Uroczystość w PKOl. Od lewej: Adam Krzesiński – sekretarz generalny PKOl, prof. Kajetan Hądzelek – członek honorowy Międzynarodowego Komitetu Fair Play, prof. Szymon Krasicki, prof. Halina Zdebska-Biziewska – przewodnicząca Klubu Fair Play PKOl, dr Jerzy Królicki, Wiesław Ziemianin, Daria Leba – laureatka Dyplomu Fair Play, Tomasz Kwiecień – prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (odebrał wyróżnienie dla Józefa Zapędzkiego), Marian Więckowski, red. Tadeusz Olszański i Antoni Zajkowski.

Wręczono nagrody w 50. Konkursie Fair Play. Dyplom za „Czyn czystej gry" odebrała Daria Leba, młoda motocyklistka.

Panna Daria jest nastolatką i uprawia młody sport – minicross na Pit Bike'ach. Pit Bike to mały motocykl, który łatwo można przystosować do jazdy po asfalcie i szutrze. Moc maszyny nie jest duża, waga i rozmiar też nie, więc to także świetny sposób nauki jazdy, zwłaszcza przez dzieci.

Ta zabawa jest znana w USA i na południu Europy, powoli zdobywa popularność także w Polsce. Daria Leba jest juniorką w barwach klubu SM Racing Toruń. W październiku ub. roku startowała w finale Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego Cross Country w Kaliszu Pomorskim.

Rywalizowała także z chłopakami, z których jeden, Kajetan Kupiec z Rzeszowa, był jej głównym rywalem do drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej. Kajetan miał przed zawodami wypadek, startował mimo bólu, po pierwszym dniu był trzeci. Następnego dnia musiał tylko przejechać jedno okrążenie, by zachować drugie miejsce w całym cyklu. Kolejny pech, awaria motocykla, nie mógł wystartować. Daria została wicemistrzynią.

Nie chciała przyjąć tak zdobytego sukcesu – podczas wręczania nagród poprosiła o przekazanie tytułu koledze Kajetanowi, podkreślając, że to on zasłużył na wicemistrzostwo. Sędziowie się zgodzili, zmienili...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10680

Wydanie: 10680

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament