Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyłuskać najlepszych na rynku

20 lutego 2017 | Dobra Firma
Telefon i specjalne aplikacje mają coraz większe znaczenie w nowoczesnej rekrutacji.
źródło: 123RF
Telefon i specjalne aplikacje mają coraz większe znaczenie w nowoczesnej rekrutacji.

Przedsiębiorcy coraz częściej stawiają na nowoczesne metody rekrutacji, np. poprzez aplikacje mobilne. To sposób na tanie i szybkie „namierzenie” właściwych kandydatów.

Anna czyżewska

Zastąpienie tradycyjnych metod nowoczesnymi narzędziami nie tylko usprawnia rekrutację, ale przede wszystkim odciąża budżet firmy – wysłanie SMS do kandydata to oszczędność i czasu, i pieniędzy. Zrezygnowanie z publikacji ogłoszeń na kilku portalach internetowych czy odejście od współpracy z pośrednikami jest eksperymentem, który finansowo może się opłacać. Małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie dysponują wyspecjalizowanym zespołem HR i nie mogą sobie pozwolić na wynajęcie agencji rekrutacyjnej, zyskają najwięcej. Kluczem jest odpowiednie targetowanie i skracanie procesu poszukiwań.

Szybko, tanio, efektywnie

Automatyzacja i aktywność dwóch stron rekrutacji to filary nowoczesnego komunikowania za pomocą urządzeń mobilnych. Na rynku dostępne są aplikacje do bezpośredniego wyszukiwania kandydatów na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie. Pracodawca zainteresowany konkretnym profilem może nawiązać kontakt za pomocą jednego kliknięcia. Firmy mają też dostęp do tysięcy niskowykwalifikowanych kandydatów do pracy w gastronomii, sprzedaży, logistyce, usługach dzięki takim aplikacjom, jak Jobsquare. Technologia odpowiada więc na potrzeby wszystkich przedsiębiorców.

– Szukanie pracowników trzeba traktować jako proces, który przynosi wymierną korzyść firmie,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10680

Wydanie: 10680

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament