Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wynagrodzenie kuratora w luce prawnej

30 stycznia 2018 | Administracja | Danuta Frey

Przyznanie wynagrodzenia kuratorowi osoby nieobecnej w postępowaniu administracyjnym, jest aktem z zakresu administracji publicznej, w którym nie wydaje się decyzji.

ZUS przyznał wynagrodzenie Aleksandrowi K. (dane zmienione), przedstawicielowi Dariusza N. (dane zmienione) nieobecnemu w postępowaniu administracyjnym i nieznanemu z miejsca pobytu członkowi zarządu spółki z o.o. W uzasadnieniu decyzji, wydanej na podstawie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i kodeksu postępowania administracyjnego, oraz w związku z rozporządzeniem ministra sprawiedliwości z 2002 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie (...) – zmienionego rozporządzeniami z 2015 r., 2016 r. i 2017 r. podał, że wskutek braku przepisów normujących zasady ustalania wynagrodzenia dla kuratora osoby nieobecnej w postępowaniu administracyjnym, wykorzystano posiłkowo postanowienia ww....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10964

Wydanie: 10964

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament