Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cywilizacja z opóźnieniem wkracza wreszcie do publicznej służby zdrowia

30 stycznia 2018 | Życie Opola i Ziemi Opolskiej | Magdalena Lemańska

E-usługi, które w prywatnych przychodniach i szpitalach od lat są niezauważalną przez pacjentów normą, powoli i z oporami wkraczają wreszcie do publicznych placówek służby zdrowia. Sytuacja aż prosi się o to, by westchnąć nad tempem ich wprowadzania, ale może lepiej docenić, że samorządom wreszcie udaje się rewolucjonizować archaiczne systemy zapisów i konsultacji.

Umówić wizytę u lekarza przez internet, sprawdzić tam wyniki badań czy uzyskać szybką poradę online, można dzisiaj już w każdej większej sieci prywatnych przychodni. Nie jest to ani nowinka, ani usługa premium, po prostu standard. Mało tego – zapisać się do lekarza (prywatnego) można dzisiaj przez internet, nie będąc klientem żadnej z przychodni prywatnych – taką usługę oferują za darmo portal Znanylekarz.pl, a od ubiegłego tygodnia także portal ABCZdrowie.pl należący do Wirtualnej Polski.

Trudno więc...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10964

Wydanie: 10964

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament