Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe drogi, nowe ronda

30 stycznia 2018 | Życie Opola i Ziemi Opolskiej | Janina Blikowska
Drogowcy będą pracować m.in. na obwodnicy Malni i Choruli i na trasie Opole–Namysłów.
źródło: AdobeStock
Drogowcy będą pracować m.in. na obwodnicy Malni i Choruli i na trasie Opole–Namysłów.

Niemal 200 mln zł przeznaczy w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu na budowę i remonty tras wojewódzkich w regionie. A w ramach rządowego programu dla gmin i powiatów rozdzielone będą 32, 6 mln zł.

W 2017 r. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu na budowę i remonty wydal ponad 130 mln zł, realizując ok. 30 inwestycji na drogach regionu. W tym największą w historii – obwodnicę Czarnowąsów. – Nowa droga to przede wszystkim lepszy dojazd z Opola do Namysłowa i zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu życia mieszkańców – tłumaczyli ZDW.

Urzędnicy są przekonani, że nowy przebieg obwodnicy odciąży tereny zabudowane od ruchu, zwłaszcza ciężkiego, co w znacznym stopniu wpłynie na usprawnienie komunikacji: pomoże rozładować korki i poprawi dojazd do Elektrowni Opole.

23 inwestycje

Dużo się będzie działo na opolskich drogach także w tym roku. Kilka inwestycji ZDW rozpoczął już pod koniec 2017 roku, a ich zakończenie zaplanowano na rok bieżący. W roku 2018 na drogach wojewódzkich zaplanowano 23 inwestycje warte ponad 187 mln zł. Mają przede wszystkim podwyższyć bezpieczeństwo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10964

Wydanie: 10964

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament