Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kreatywne branże z preferencją

30 stycznia 2018 | Prawo

Nowela do ustawy o PIT wyjaśni sytuację tylko niektórych inżynierów i informatyków.

Na wtorkowym posiedzeniu rząd zajmie się przygotowanym projektem zmian w przepisach o 50-proc. kosztach w PIT dla twórców. Ma to być naprawa obowiązujących od niecałego miesiąca regulacji, które miały zwalczać nadużycia. W praktyce jednak spowodowały niemało zamieszania wśród wielu grup twórców.

50 proc. od filmowca do muzealnika

Projekt nieco dokładniej opisuje rodzaje działalności, które mogą korzystać z podatkowego udogodnienia. Do tego katalogu dodano inżynierię budowlaną, wzornictwo przemysłowe, twórczość audialną i tworzenie gier komputerowych.

Z 50-proc. kosztów skorzystają też wszyscy producenci audialni i audiowizualni. Dotychczas udogodnienie przysługiwało tylko niektórym z nich: reżyserom, scenarzystom, operatorom obrazu i dźwięku, montażystom i kaskaderom.

Na korzystne opodatkowanie będą mogły liczyć też osoby zajmujące się muzealnictwem jako wystawcy, naukowcy, popularyzatorzy oraz działający na rzecz edukacji i wydawnictw o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10964

Wydanie: 10964

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament