Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Słodka ekspansja tureckiego giganta

30 stycznia 2018 | Ekonomia
Rynek słodyczy ma potencjał
źródło: Rzeczpospolita
Rynek słodyczy ma potencjał

żywność | Największy nad Bosforem producent czekolad i ciastek otwiera filię w Polsce. Chce zdobyć miejsce w pierwszej czwórce naszego rynku. Aleksandra ptak

Turecka firma Eti osiąga na swoim rynku przychody 1,3 mld euro i ma dominującą pozycję. Od stycznia Turcy budują firmę w Polsce, w której docelowo pracę znajdzie tu 40 osób, rekrutacja już trwa.

Zadaniem polskiej filii będzie na początek zbudowanie dystrybucji tureckich słodyczy na naszym rynku. Jej przedstawiciele nie wykluczają też poważniejszych inwestycji.

Dziś biuro, jutro może akwizycja

– W Polsce zakładamy firmę, docelowo Eti rozważa postawienie nowej fabryki lub akwizycję lokalnej firmy – mówi „Rzeczpospolitej" Aleksandra Chrzanowska, dyrektor filii w Polsce. – Szczegółów na razie nie mogę zdradzić, ale na pewno będzie o tym bardzo szybko wiadomo – mówi Chrzanowska.

Plany są ambitne, bo firma deklaruje, że chce zdobyć czwarte miejsce na polskim rynku słodyczy. Do Polski trafi 35 różnych produktów pod dziesięcioma markami, w tym czekolady,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10964

Wydanie: 10964

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament