Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejka na Kasprowy ma zniknąć... do środy

30 stycznia 2018 | Ekonomia
Najbardziej rozpoznawalnym ośrodkiem narciarskim w polsce jest zakopane
źródło: Rzeczpospolita
Najbardziej rozpoznawalnym ośrodkiem narciarskim w polsce jest zakopane

biznes i turystyka | Tatrzański Park Narodowy zażądał od Polskich Kolei Linowych demontażu kolejki linowej. Dał na to firmie kilka dni. Termin mija 31 stycznia. Zarząd firmy nie kryje oburzenia. katarzyna kucharczyk

Niewiele jest w Polsce spółek, które budzą tak duże emocje jak Polskie Koleje Linowe (PKL). Atmosfera wokół nich znów zrobiła się gorąca.

– Żądanie dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego, aby Polskie Koleje Linowe zaniechały przewozów koleją linową na Kasprowy Wierch i do końca stycznia ją zdemontowały, w najłagodniejszy sposób można określić jako absurd – komentuje Janusz Ryś, prezes PKL.

TPN ripostuje i podkreśla, że jego intencją nigdy nie było zamknięcie kolei, jednak zamierza realizować swoje uprawnienia wynikające z użytkowania wieczystego. Dlatego wezwał PKL do zaprzestania naruszeń. Deklaruje, że w dalszym ciągu jest otwarty na ugodowe zakończenie sporu.

PKL oburzone

Szef PKL podkreśla, że kolej na Kasprowy Wierch działa od ponad 80 lat, czyli dłużej niż sam TPN. Przez cały ten czas nikomu nawet do głowy nie przyszło, by ją likwidować. – Nie widzimy powodów do tego, żeby wypełnić żądania TPN. Są one bezpodstawne – mówi.

Wskazuje też na absurdalny termin zawarty w piśmie. – Samo zbieranie pozwoleń na modernizację kolei zajęło nam 12 lat. Można się spodziewać, że gdybyśmy chcieli teraz pozyskiwać pozwolenia na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10964

Wydanie: 10964

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament