Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uchwała ma zastosowanie tylko do kolejnych lat budżetowych

30 stycznia 2018 | Administracja | Marcin Nagórek

Podjęcie uchwały przez radę gminy w zakresie wyodrębnienie środków funduszu sołeckiego jedynie na konkretny rok będzie prawnie wadliwe.

- W lutym na sesji rady gminy ma zostać podjęta uchwała w sprawie funduszu sołeckiego, w której zostaną wyodrębnione środki na 2018 r. W innym województwie takie uchwały kwestionuje regionalna izba obrachunkowa. Czy stanowiska RIO mogą być rozbieżne? Czy jest ryzyko unieważnienia takiej uchwały przez RIO w naszym województwie?

Zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy z 7 października 1992 r. o regionalnych izbach obrachunkowych – regionalne izby obrachunkowe, są państwowymi organami nadzoru i kontroli gospodarki finansowej podmiotów, o których mowa w ust. 2 tej ustawy. Na uwagę zasługują dwie normy prawne: art. 18 ust. 1 pkt 1 i art. 15 ust. 7 ww. ustawy. Ta pierwsza stanowi, że do wyłącznej właściwości kolegium izby należy ustalanie budżetu jednostki samorządu terytorialnego oraz orzekanie o nieważności uchwał i zarządzeń, o których mowa w art. 11 ust. 1. Natomiast...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10964

Wydanie: 10964

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament