Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak przyciągnąć turystów na śląski Wawel

30 stycznia 2018 | Życie Opola i Ziemi Opolskiej | Janina Blikowska
źródło: materiały prasowe

W tym roku zamierzamy wprowadzić do użytku aplikację multimedialną WOW Poland, która ułatwi i uatrakcyjni zwiedzanie muzeum, a także połączy internetowo i promocyjnie nasz zamek z innymi instytucjami kultury – zapowiada Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Rz: Niedawno został pan dyrektorem Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Po tych trzech miesiącach już pan wie, co jest największą zaletą tej placówki, a co należy w niej szybko poprawić i dlaczego?

Dariusz Byczkowski: Zamierzam poprawić politykę informacyjną mojej placówki. Wiele imprez: wystaw stałych i czasowych, konferencji naukowych oraz lekcji muzealnych, które odbywają się w Zamku, nie zawsze jest odpowiednio nagłaśnianych. Ma to wpływ na frekwencję.

Budowanie marki poprzez informację, anonsowanie wydarzeń i imprez kulturalnych, polityka otwartych drzwi nie jest możliwa bez udziału mediów.

Zapowiedział pan już wprowadzenie nowych technologii do muzeum. Kiedy możemy się ich spodziewać i co to dokładnie będzie?

W tym roku zamierzamy zaprojektować i wprowadzić do użytku aplikację multimedialną WOW Poland, która poprzez użycie telefonu komórkowego ułatwi i uatrakcyjni zwiedzanie naszego muzeum, a także połączy internetowo i promocyjnie nasz zamek z innymi instytucjami kultury, np. zamkiem Książ. Ułatwi to promocję i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10964

Wydanie: 10964

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament