Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biura podróży biją rekordy

20 kwietnia 2018 | Wakacje z biurem podróży
źródło: Shutterstock
źródło: Rzeczpospolita

Coraz więcej Polaków stać na zagraniczne wakacje. Rośnie więc ruch w biurach podróży. W ostatnim roku z usług tych największych skorzystało prawie 2,6 miliona ludzi, czyli o 25 procent więcej niż rok wcześniej.

Filip Frydrykiewicz

Miniony rok był pod wieloma względami rekordowy w historii polskiej turystyki wyjazdowej. Na wypoczynek z 30 największymi biurami podróży wyjechało 2,57 mln ludzi, o 24,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wydali oni na wakacje prawie 6,7 mld zł, a więc o 27,7 proc. więcej niż w 2016 r.

Podsumowania takiego dokonał na zlecenie „Rzeczpospolitej" Instytut Badania Rynku Turystycznego Traveldata, który co roku sprawdza sytuację największych biur podróży. Jak wskazuje prezes instytutu Andrzej Betlej, dzięki dobrej sytuacji gospodarczej kraju, wyższym zarobkom i towarzyszącym im dobrym nastrojom konsumentów wiele osób spostrzegło, że może sobie pozwolić na zagraniczny wypoczynek. Upewniły ich w tym niskie ceny wyjazdów do takich popularnych krajów, jak Turcja, Egipt, Tunezja czy Bułgaria. Biura podróży odwiedza wielu nowych klientów, szczególnie z mniejszych miejscowości, którzy pierwszy raz planują wakacje pod opieką profesjonalnych organizatorów.

Rozwojowi turystyki wyjazdowej sprzyja też sytuacja polityczna na świecie, szczególnie w krajach basenu Morza Śródziemnego. Władze krajów nastawionych na zachodnich turystów zaostrzyły kontrole, dzięki czemu udało się poprawić bezpieczeństwo gości.

Złota dziesiątka

W czołówce biur podróży o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 11032

Wydanie: 11032

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament