Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skąd uzyskać wsparcie

20 kwietnia 2018 | Dodatki Jednodniowe

Na termomodernizację budynków, wprowadzanie energooszczędnych technologii czy przebudowę linii produkcyjnej, modernizację ogrzewania, klimatyzacji czy wentylacji firmy mogą się starać o wsparcie albo ze środków rządowych, albo unijnych.

Gdańska firma Luxo jest producentem farb. Na swoje innowacyjne projekty: termoutwardzalną farbę proszkową luminescencyjną odblaskową oraz folię luminescencyjną odblaskową, dostała wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

- Dofinansowanie umożliwia program priorytetowy funduszu o nazwie Sokół, który skierowany jest do przedsiębiorców i oferuje im finansowe wsparcie, jeśli proponują wdrożenie innowacyjnych technologii środowiskowych - tłumaczy Sławomir Kmiecik, rzecznik NFOŚiGW.

Projekt firmy Luxo zakłada wykonanie pilotażowej linii laboratoryjnej, przeprowadzenie badań nad uzyskanymi produktami oraz ich udoskonalenie w procesie badawczym, dotyczącym m.in. podniesienia wartości luminacji świetlnej i trwałości efektu fosforescencji produktów, a także potwierdzenia tego rezultatu przez Laboratorium Fotometrii i Radiometrii Zakładu Promieniowania i Drgań w Głównym Urzędzie Miar. - Przedsięwzięcie obejmuje również wykonanie nanokompozytowej folii luminescencyjnej o zwiększonej wartości reemisji luminacji powrotnej pochłoniętego światła oraz podniesienia odporności na temperaturę zapalenia wyżej wymienionych produktów - mówi rzecznik.

Podkreśla, że wynalazczość w dziedzinie rozwiązań przyjaznych środowisku jest bardzo potrzebna i oczekiwana, a program Sokół przewiduje wspieranie proekologicznych projektów w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11032

Wydanie: 11032

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament