Zabezpieczyć się przed kłopotami
Kredyt MieszkaniowY | W trakcie 20–30 lat spłaty mogą wydarzyć się różne rzeczy anna Ogonowska-Rejer
W tabelach opłat i prowizji podawanych przez banki nie ma żadnej spójności. Panuje w nich różnorodność i dowolność w wysokości i sposobie pobierania prowizji. To, co w jednym banku kosztuje kilka złotych, w innym może kosztować kilkaset. Różne jest także nazewnictwo i sposób prezentacji danych. Dlatego warto przeanalizować tabele opłat i prowizji wybranego banku.
Kosztuje każda zmiana umowy kredytowej. W zależności od banku do konkretnej operacji przypisana jest odpowiednia kwota lub większość operacji kryje się pod hasłem zmiana warunków umowy. Można do nich zaliczyć opłatę za: zmianę zabezpieczenia kredytu, terminu płatności rat, czy wydłużenie lub skrócenie okresu kredytowania. Prowizja jest uzależniona od rodzaju dokonywanych zmian i waha się od 50 do 500 zł lub od 0,1 do 5 proc. pozostałej kwoty kredytu.
Bank może pobrać opłaty za niedostarczenie w terminie określonych w umowie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta